Сайт створено за допомогою конструктора сайтів Site.pro
Створити новий веб-сайт

Що таке МЗУ?

 

МЗУ – це абревіатура від «Монетні знахідки України». МЗУ – це поточний спільний проект з оцифрування та каталогізації античних (грецьких, перських, кельтських, гето-дакійських) монет (VI – I ст. до РХ), знайдених на території сучасної України, який об'єднує ресурси та експертизу кількох інституцій-учасниць, центром якого є Українське нумізматичне товариство. Інвентаризація опублікованих знахідок монет, що має на меті забезпечити їхню повноту, є важливим внеском у збереження української культурної спадщини

 

Яка мета МЗУ?

 

МЗУ має на меті реконструювати античну економіку, використовуючи велику кількість даних щодо античних монет VI – I ст. до РХ знайдених на території сучасної України. Наші поточні цілі – зібрати інформацію про тисячі опублікованих монетних знахідок на території Північного Причорномор’я, Українського Степу, Лісостепу, Волині та Карпатського регіону. Проект спрямований на всеосяжність, і майбутні етапи проекту будуть спрямовані на повне охоплення даних. Ми також прагнемо покращити та розширити доступ до даних. Це означає реалізацію повної сумісності даних зі стандартом Linked Open Data від Nomisma, а також вдосконалення інструментів візуалізації МЗУ для користувачів, які хочуть використовувати наші дані для досліджень. Ми маємо намір інтегрувати дані IGCH разом з даними МЗУ, щоб надати більш повну історичну картину. Всі ці кроки є критично важливими для надання повної картини українських нумізматичних знахідок класичного періоду: надаючи синтетичний огляд цих знахідок, ми сподіваємося поставити їх на належне місце в загальній картині класичного/еллінського нумізматичного обігу Греції і, як наслідок, економіки греко-римського та варварського світу між шостим і першим століттями до Р.Х. Потім МЗУ надасть вченим інструменти для аналізу цієї інформації.

 

Звучить цікаво. З чого почати?

 

Якщо ви хочете дізнатися більше про знахідки античних античних (грецьких, перських, кельтських, гето-дакійських) монет на території сучасної України, перегляньте нашу сторінку «Опубліковані знахідки античних монет на території сучасної України»

 

Хто стоїть за МЗУ?

 

Співдиректорами проекту є Василь Орлик та Марк Пижик. Співробітниками проекту є Михайло Орлик та Ілля Курто Пелле. МЗУ отримав підтримку від наступних організацій: Американського нумізматичного товариства, Канадського інституту українських студій та Стенфордського університету (зокрема, дослідницьку підтримку надали Джосайя Обер та Адрієнн Мейор).

 

Коли було засновано МЗУ?

 

Ідея заснування МЗУ була запропонована 2021 року Василем Орликом і підтримана Марком Пижиком. Проєкт був розпочатий у 2022 році, значною мірою мотивований вторгненням Росії в Україну, що спричинило значні втрати культурної спадщини на українській території, включаючи нумізматичні колекції та скарби.